Airline Tycoon Hangar

Airline Tycoon First Class - poradnik

Opisy misji

Almost Bankrupt (Prawie Bankrut)

W tej misji masz za zadanie spłacić kredyt wysokości 10 mln. Nie zakładaj połączeń, bo są nie dochodowe. Zlecenia wybieraj bardzo uważnie. Wybieraj tylko najbardziej dochodowe. Staraj się tak je dobierać, żebyś miał jak najmniej lotów automatycznych. Uważaj także na kary za niewykonane zlecenia.

Flying Creates (Latające Paczki)

Ta misja jest stosunkowo łatwa. Musisz w niej przewieźć 1000 ton ładunku z Cargo. Najlepiej od razu po konferencji pobiegnij do Cargo, ponieważ początku dnia trafiają się bardziej dochodowe zlecenia. Podczas wykonywania zleceń dla Cargo nie zapomnij także o Last Minute i Air Travel. , którymi musisz zapełnić loty automatyczne.

The Earthquake (Trzęsienie Ziemi)

W tej misji musisz przewieźć ja najwięcej ładunku z Cargo w ciągu 3 tygodni. Jednak ten ładunek musisz przewozić za darmo, a co za tym idzie, musisz do tego dopłacać. Zaraz po konferencji pobiegnij do Cargo, aby wybrać najlepsze zlecenia. Nie zapominaj też o Air Travel i Last Minute. Gdy zarobisz trochę kasy kup jakiś ładowny samolot z muzeum.

Miles or More

Masz za zadanie w ciągu 30 dni przelecieć jak największy dystans. Najlepszym sposobem na przejście tej misji jest wynajęcie połączeń i ustawić je na wszystkie samoloty. W ten sposób misje przejdziesz bez większego wysiłku.

The Luxury Principle (Zasada Luksusu)

W tej misji musisz tak wyposażyć samoloty aby uzbierać 150 punktów. Punkty te dostajesz od dyrektora za wyposażanie samolotów. Ale żeby to zrobić musisz zarobić odpowiednia ilość pieniędzy. Zarabiaj je wykonując zlecenia z Air Travel i Last Minute. Po zarobieniu odpowiedniej kwoty kup lepsze wyposażenie, a później znowu zarabiaj na następne.

Bankrupt (Bankrut)

W tej misji musisz w ciągu 2 tygodni uzyskać jak największą wartość firmy. Liczą się tu: ilość kasy, oddziały, długi, ilość samolotów, akcie itp. Jeśli chcesz przejść tą misję musisz bardzo uważnie przeglądać zlecenia i wykonywać je najszybciej jak to możliwe.

Nadrabianie (Caching up)

Aby wygrać musisz naprawić wszystkie samoloty do 90%. Tak jak w każdej misji musisz zarobić sporo kasy na naprawę samolotów. Bierz uważnie zlecenia z Last Minute i Air Travel. Ta misja nie powinna ci sprawić większego kłopotu jeśli przeszedłeś poprzednią.

Zmiana kursu (Change of route)

Twoje akcje muszą mieć największą wartość spośród akcji konkurencji. Liczą się tu: ilość kasy, oddziały, długi, ilość samolotów, czyli dosłownie wszystko. Im lepiej będziesz zarabiał i mnie tracił tym twoje akcje będą miały większą wartość.

Żadne ale (No buts!)

Musisz wykonać 200 zleceń w jak najkrótszym czasie. Misja jest bardzo podobna do 1 misji 1 kampanii tylko ze tu musimy wykonać 20 razy więcej zleceń. Bierz zlecenia z Last Minute i Air Travel. Uważaj, żeby nie mieć lotów automatycznych!

Za ostatnią granicą (Behind the last frontier)

Misja bardzo podobna do misji 6 pierwszej kampanii z tą różnicą, że tu muszisz wybudować stację kosmiczną. Postępuj tak jak w tamtej misji, a przejdziesz drugą kampanię.

Opisy przedmiotów

IkonaOpis
Przedmioty występujące we wszystkich częściach
Futerał na skrzypceKupisz go w sklepie bezcłowym (dostępny do 2 dnia rozgrywki). Daj go facetowi z PetrolAir.
PocztówkaPocztówke znajdziesz w biurze dyrektora lotniska, na tablicy ogłoszeń, dać ją możesz p. Skalskiej w dziale kadr
TabletkiTabletki znajdziesz w dziale kadr, lecz uprzednio musisz dać p. Skalskiej pocztówkę. Gdy twój gracz zacznie stale biegać do toalety, weź tabletki.
WódkaKupisz ją w sklepie bezcłowym. Możesz ją wypić albo dać mechanikowi w warsztacie
OlejDo zdobycia w warsztacie, pod warunkiem że dałeś mechanikowi wódkę. Kiedy jesteś przy globusie w twoim biurze, możesz go naoliwić (nie będzie dzięki temu piszczał)
StanikZnajdziesz go u sprzedawcy samolotów, w schowku w prawym górnym rogu (otwiera się co jakiś czas :P). Możesz dać go sprzedawczyni w Duty Free.
PodkowaWeźmiesz ją ze sklepu bezcłowego, o ile dałeś ekspedientce stanik.
TerminarzDo kupienia w sklepie bezcłowym, ułatwia poruszanie się po lotnisku (bezużyteczne, jeśli zna się skróty klawiszowe :P).
Telefon KomórkowyKomórkę również kupisz w sklepie wolnocłowym. Zadzwonisz dzięki niemu do prawie wszystkich miejsc na lotnisku lub konkurencji.
TarantulaChodzi wokół zleceń w Air Travel. Możesz dać ją żołnieżowi w tajnym pokoju PetrolAir
StrzałkaDo zdobycia w tajnym pokoju PetrolAir, pod warunkiem że dałeś tarantulę żołnieżowi
DyskietkaDyskietka zawiera program antywirusowy, do zdobycia jest w agencji reklamowej, pod warunkiem że dałeś pracownikowi agencji lotkę. Dyskietka pomoże ci jeśli złapiesz wirusa w notebooku.
LaptopNotebooka kupisz w sklepie bezcłowym. Możesz dzięki niemu zarządzać swoją linią z każdego miejsca na lotnisku.
Przedmioty występujące tylko w AT: First Class
SpinaczeWeźmiesz je na tabliczy połączeń. Dać możesz facetowi z Cargo.
KlejZnajdziesz go w Cargo, o ile dałeś facetowi spinacze. Kiedy jesteś na piętrze lotniska, kliknij na kleju, aby go rozlać - przechodzący konkurent się przyklei, ale uważaj bo ty także możesz ;)
RękawiceRękawice leżą na ladzie w PetrolAir. Dzięki nim możesz skorzystać z automatu do coli (nie kopnie cię prąd).
ColaDo kupienia w automacie koło muzeum, pod warunkiem że masz rękawice. Możesz ją wypić (będziesz szybciej biegać) lub dać facetowi w kisoku.
Śmierdzące bombyŚmierdzące bomby to dobry patent aby zniesmaczyć klientów konkurencji, poprzez podłożenie ich obok wyjścia konkurencji. Znajdziesz je w kiosku, pod warunkiem że dałeś sprzedawcy Colę.
CzekoladkiCzekoladki można kupić w sklepie wolnocłowym i dać je konkurentowi (będzie cię bardziej lubiał) lub zjeść samemu. Są dwie wersje - z alkoholem lub bez.

Skróty klawiaturowe

Skróty te działają w polskiej i niemieckiej wersji Airline Tycoon.

KlawiszDokąd prowadzi
A Petrol Air
O Biuro
C Kawiarnia u Ricka
D Sklep Bezcłowy
I Agencja Reklamowej
E Sprzedawca Samolotów
G Globus w Biurze
H Biuro Cargo
K Kiosk
B Bank
L Biuro Podróży Last Minute
M Muzeum
N Sklep NASA
P Dział Kadr
R Tablica Planowania Połączeń
S Lornetka
T Biuro Podróży Air Travel
U Dyrektor Lotniska
W Warsztat
Y Biuro Ochrony
X HiTech Design Shop
TAB Koniec Pracy
F1 Podpowiedź do Wskazanej Opcji
F2/ESCZakończenie Gry
F3Wczytanie Gry
F4Zapisanie Gry
PauseZatrzymanie/Wznowienie Gry
+/-Przyspieszanie/Spowalnianie Gry
SpacjaDziesięciokrotne przyspieszanie czasu w momencie, gdy postać biegnie
MuMiN, 30.11.2003, poprawki vear, ostatnia aktualizacja 06.03.2018 r.
Copyright © 2003 - 2024 Airline Tycoon Hangar.
Powielanie jakiejkolwiek części serwisu bez zgody redakcji zabronione.