Airline Tycoon Hangar

Airline Tycoon Evolution - poradnik

Opisy misji

Z powrotem (back again)

Musisz tu zarobić 15 milionów. Chyba nie musze Ci mówić jak trzeba zarabiać pieniądze ? :P Ale dla przypomnienia napisze. Musisz brać zlecenia z Last Minute, Air Travel jak i Cargo. Musisz je wybierać bardzo dokładnie. Najlepiej od razu zatrudnij doradcę ds. Zleceń. W sprawie oddziałów dogadaj się z konkuręcją. Można na tym naprawdę dużo zaoszczędzić.

Cało i zdrowo (Save and sound)

Na jednym z lotnisk rozbił się samolot z powodu złego stanu technicznego. Przez najbliższe dni media będą się bacznie przyglądać poczynaniom wszystkich linii lotniczych. Twoje samoloty muszą być w doskonałym stanie, (co najmniej 90%) i kompletnie wyposażone, a musisz mieć ich, co najmniej 5. Postępujemy tak jak w poprzedniej misji. Bierzemy zlecenia (odradzam brania połączeń, bo w tej misji są one nie rentowne) i gdy zarobimy odpowiednią ilość pieniędzy kupujemy samolot z muzeum (wybieraj tylko te w dobrym stanie technicznym, bo koszt naprawy może wynieść więcej niż kupienie nowego samolotu u sprzedawcy samolotów, a najtańszy nowy samolot kosztuje, ponad 9 mln) i wyposażamy go. Postępujemy tak samo z każdym z nowych samolotów.

Szybko i dużo (Fast and many)

Musisz tu przewozić tu, co najmniej 500 pasażerów dziennie za pomocą 4 samolotów. Postępujemy tak jak w powyższej misji, aby kupić wymagane 4 samoloty. A teraz najtrudniejsza część misji musisz nakłonić ludzi by podróżowali twoimi liniami lotniczymi. I w tym momencie przyda Ci się agencja reklamowa. Najskuteczniejsza jest kampania reklamowa za 60 milionów. W ten sposób powinno udać Ci się zdążyć przed konkurencją. Ja osobiście skończyłem tą misje razem z panią w niebieskim wdzianku.

Bezpiecznie (Safety First)

Na lotnisku ciągle mają miejsce sabotaże. Warunkiem przejścia tej misji jest zapobieganie im przez 15 najbliższych dni. A wiec na początku wynajmujemy ochronę i w miarę jak zarabiamy coraz więcej kasy wybieramy wyższy stopień ochrony. Jeśli dobrze się zabezpieczymy to przejdziemy misję bez kłopotu.

Szybko i dużo więcej (Fast and many more)

Masz za zadanie wybudować 3 samoloty, które zabiorą na swój pokład 600 pasażerów. Zarabiamy pieniądze tak jak w poprzednich misjach i gdy uzbieramy ich wystarczająco dużo idziemy do HITECH, gdzie budujemy odpowiednią maszynę. Postępujemy tak aż do momentu, gdy wybudujemy 3 wymagane maszyny.

Uwaga! Sabotaż (Crisis Management)

Na lotnisku są osoby wykonujące sabotaże na zlecenie. Aby wygrać musisz ochronić się przed sabotażami przez najbliższe 15 dni. Misja jest prawie taka sama jak misja "Bezpiecznie". Jeżeli wykonasz ją tak jak tamtą misje na pewno wygrasz.

Czarny Piątek (Black Friday)

Przez 3 dni cena twoich akcji nie może być niższa niż 200 zł (zł albo $), przy czym nie możesz zatrzymać więcej niż 20% akcji. Zarabiasz pieniążki tak w pierwszej misji, z tym, że tutaj nie liczy się kasa, lecz zyski. Czyli nie musisz mieć dużo kasy w banku, ale musisz jak najmniej tracić na wykonywanych zleceniach.

Samolot z 3 litrami (The one gallon plane)

Na rynku wybuchł kryzys paliwowy. Masz za zadanie zbudować 5 samolotów spalających po 500 litrów na 100 kilometrów. Postępuj tak jak w misji "Szybko i dużo więcej". Tylko z taką różnicą, że zamiast 3 samolotów przewożących 600 pasażerów, zbuduj 5 spalających po 500 litrów na 100 kilometrów.

Kryzys paliwowy (Fuel shortage)

Kryzys paliwowy trwa i skończy się za 6 tygodni. Po jego skończeniu wartość twojej linii powinna być największa. Postępuj w tej misji tak jak w misji "Czarny piątek". Najważniejsze jest to, żebyś nie starał się mieć jak najwięcej kasy na liczniku, ale jak największe zyski.

Właściciel linii (The tycoon)

Znany magazyn lotniczy "Tycoon Today" postanowił wyłonić najlepszego właściciela linii. Dziennikarze maja przyglądać się wszystkim liniom lotniczym przez 2 miesiące. Twoje notowania mają być najwyższe. Misja ta przypomina po trosze misje "Kryzys Paliwowy" i "Czarny Piątek". Jeśli poradziłeś sobie z nimi to ta misja nie sprawi Ci, jakich żadnych kłopotów.

Życzę miłej zabawy i powodzenia.

Opisy przedmiotów

IkonaOpis
Przedmioty występujące we wszystkich częściach
Futerał na skrzypceKupisz go w sklepie bezcłowym (dostępny do 2 dnia rozgrywki). Daj go facetowi z PetrolAir.
PocztówkaPocztówkę znajdziesz w biurze dyrektora lotniska, na tablicy ogłoszeń, dać ją możesz p. Skalskiej w dziale kadr
TabletkiTabletki znajdziesz w dziale kadr, lecz uprzednio musisz dać p. Skalskiej pocztówkę. Gdy twój gracz zacznie stale biegać do toalety, weź tabletki.
WódkaKupisz ją w sklepie bezcłowym. Możesz ją wypić albo dać mechanikowi w warsztacie
OlejDo zdobycia w warsztacie, pod warunkiem że dałeś mechanikowi wódkę. Kiedy jesteś przy globusie w twoim biurze, możesz go naoliwić (nie będzie dzięki temu piszczał)
StanikZnajdziesz go u sprzedawcy samolotów, w schowku w prawym górnym rogu (otwiera się co jakiś czas :P). Możesz dać go sprzedawczyni w Duty Free.
PodkowaWeźmiesz ją ze sklepu bezcłowego, o ile dałeś ekspedientce stanik.
TerminarzDo kupienia w sklepie bezcłowym, ułatwia poruszanie się po lotnisku (bezużyteczne, jeśli zna się skróty klawiszowe :P).
Telefon KomórkowyKomórkę również kupisz w sklepie wolnocłowym. Zadzwonisz dzięki niemu do prawie wszystkich miejsc na lotnisku lub konkurencji.
TarantulaChodzi wokół zleceń w Air Travel. Możesz dać ją żołnierzowi w tajnym pokoju PetrolAir
StrzałkaDo zdobycia w tajnym pokoju PetrolAir, pod warunkiem że dałeś tarantulę żołnierzowi
DyskietkaDyskietka zawiera program antywirusowy, do zdobycia jest w agencji reklamowej, pod warunkiem że dałeś pracownikowi agencji lotkę. Dyskietka pomoże ci jeśli złapiesz wirusa w notebooku.
LaptopNotebooka kupisz w sklepie bezcłowym. Możesz dzięki niemu zarządzać swoją linią z każdego miejsca na lotnisku.
Przedmioty występujące tylko w Airline Tycoon: First Class
SpinaczeWeźmiesz je na tablicy połączeń. Dać możesz facetowi z Cargo.
KlejZnajdziesz go w Cargo, o ile dałeś facetowi spinacze. Kiedy jesteś na piętrze lotniska, kliknij na kleju, aby go rozlać - przechodzący konkurent się przyklei, ale uważaj bo ty także możesz ;)
RękawiceRękawice leżą na ladzie w PetrolAir. Dzięki nim możesz skorzystać z automatu do coli (nie kopnie cię prąd).
ColaDo kupienia w automacie koło muzeum, pod warunkiem że masz rękawice. Możesz ją wypić (będziesz szybciej biegać) lub dać facetowi w kisoku.
Śmierdzące bombyŚmierdzące bomby to dobry patent aby zniesmaczyć klientów konkurencji, poprzez podłożenie ich obok wyjścia konkurencji. Znajdziesz je w kiosku, pod warunkiem że dałeś sprzedawcy Colę.
CzekoladkiCzekoladki można kupić w sklepie wolnocłowym i dać je konkurentowi (będzie cię bardziej lubiał) lub zjeść samemu. Są dwie wersje - z alkoholem lub bez.
Przedmioty występujące tylko w Airline Tycoon: Evolution
KombinerkiKombinerki weźmiesz w tajnym pokoju PetrolAir, a przydają się głównie w multiplayerze, za ich pomocą możesz wyłączyć światło w biurze przeciwnika - wystarczy wejść do biura mając przy sobie kombinerki.
Węgiel rozrzarzony
Węgiel czarny
Węgiel znajdziesz w pokoju w którym wybuchła bomba, spalisz za jego pomocą zlecenia w biurach podróży. Drugiego dnia po sabotażu węgiel "wygasa".
CygaroCygaro to przedmiot który autorzy planowali wykorzystać, ale najwyraźniej się romyślili ;) Dostępny jedynie w wersjach niższych niż 1.0.3 po wciśnięciu F6 (włącza się wówczas tryb debugowania). Jeśli masz wersję 1.0.3, ściągnij "wstecznego" patcha do ATE z naszego downloadu, aczkolwiek miej na uwadze że to tylko ciekawostka bez konkretnej roli.
PerfumyPerfumy dostaniesz wchodząc do damskiej toalety (tak, tak trochę bólu ;)), możesz je "napełnić" zieloną mazią w warsztacie. Uzyskasz wówczas podobny efekt do tego ze śmierdzących bomb.

Skróty klawiaturowe

Skróty te działają w polskiej i angielskiej wersji ATE
KlawiszDokąd prowadzi
APetrol Air
OBiuro
CKawiarnia u Ricka
DSklep Bezcłowy
IAgencja Reklamowej
ESprzedawca Samolotów
GGlobus w Biurze
HBiuro Cargo
KKiosk
BBank
LBiuro Podróży Last Minute
MMuzeum
NSklep NASA
PDział Kadr
RTablica Planowania Połączeń
SLornetka
T Biuro Podróży Air Travel
UDyrektor Lotniska
WWarsztat
YBiuro Ochrony
XHiTech Design Shop
TABKoniec Pracy
F1Podpowiedź do Wskazanej Opcji
F2/ESCZakończenie Gry
F3Wczytanie Gry
F4Zapisanie Gry
PauseZatrzymanie/Wznowienie Gry
+/-Przyspieszanie/Spowalnianie Gry
SpacjaDziesięciokrotne przyspieszanie czasu w momencie, gdy postać biegnie
MuMiN, 30.11.2003, poprawki vear, ostatnia aktualizacja 06.03.2018 r.
Copyright © 2003 - 2024 Airline Tycoon Hangar.
Powielanie jakiejkolwiek części serwisu bez zgody redakcji zabronione.