Airline Tycoon Hangar

Airline Tycoon - poradnik

Opisy misji

Nowa praca (A New Job)

W pierwszej misji masz za zadanie wykonać 10 zleceń. Od razu po spotkaniu z dyrektorem pobiegnij do Air Travel. Wybieraj tylko takie zlecenia które pasują Ci do planu lotów. Wybieraj najlepiej tylko krótkie loty, wtedy szybciej zakończysz misję.

No to lecimy (Here we go!)

W tej misji musisz przewieźć 2500 pasażerów. Po naradzie u dyrektora udaj się do Air Travel lub Last Minute. Wybieraj zlecenia, w których musisz przewieźć większą liczbę pasażerów. Uważaj tylko, aby wybierać loty, w których liczba pasażerów nie przekraczała maksymalnej ilości zabieranej przez samoloty. Misję przejdziesz po około 4 dniach.

Pierwsze problemy (First problems)

Ta misja ma za zadanie nauczyć Cię zarabinia pieniędzy. Musisz zgromadzić $5 000 000. Nie możesz jednak ich zdobyć sprzedażą wszystkich samolotów. Nie twórz połączeń, gdyż będą niedochodowe. Wybieraj tylko te zlecenia, za które można dużo dostać. Jeśli nie jesteś w stanie samemu ocenić opłacalności, zatrudnij doradcę ds. zleceń. Uważnie wybieraj zlecenia, gdyż na karach można naprawdę dużo stracić.

Nowy Jork, Rio, Tokio (New York, Rio, Tokio)

Ta misja jest łatwiejsza od poprzedniej. Musisz założyć połączenia do pięciu miast, które muszą być obłożone przynajmniej w 20%. Połączenia wynajmuj po kolei. Na początek możesz wynająć 2. Po kilku dniach następne 2 i tak aż wykonasz całe zadanie. W tej misji ważnym punktem jest Agencja Reklamowa. Wykonuj tylko kampanie związane z połączeniami. Po kilku dniach przejdziesz całą misje.

Najlepszy właściciel (The First Tycoon)

Ta misja ja w miarę prosta. Musisz się tak rozreklamować, aby 75% badanych znało twoją firmę. Tak jak w poprzedniej misji grunt to reklama, ale żeby wykonać skuteczna reklamę trzeba równie dużo zapłacić. Najskuteczniejszą kampanią jest ta za $2 500 000. Po kilkukrotnym jej przperowadzeniu, ukończysz misję.

Ostatnia granica (The last Frontier)

Najtrudniejsza misja tej kampanii. Musisz w niej zarobić ponad $200 000 000. Ta misja jest podobna do misji Pierwsze Problemy. Podczas gry zarabiaj wykonując zlecenia (od razu zatrudnienie doradcy ds. zleceń pomaga). W tej misji również połączenia mogą być dochodowe. Gdy zarobisz odpowiednio dużo pieniędzy, kup nowy samolot z muzeum. Gdy znowu zarobisz trochę więcej, kup jeszcze jeden samolot i zacznij zarabiać na części do rakiety. Po wielu tygodniach pracy, twój cel zostanie osiągnięty, a na zakończenie gry zobaczysz żartobliwy filmik.

Ostatnia rada: Cel uświęca środki!

Opisy przedmiotów

IkonaOpis
Futerał na skrzypceKupisz go w sklepie bezcłowym (dostępny do 2 dnia rozgrywki). Daj go facetowi z PetrolAir.
PocztówkaPocztówke znajdziesz w biurze dyrektora lotniska, na tablicy ogłoszeń, dać ją możesz p. Skalskiej w dziale kadr
TabletkiTabletki znajdziesz w dziale kadr, lecz uprzednio musisz dać p. Skalskiej pocztówkę. Gdy twój gracz zacznie stale biegać do toalety, weź tabletki.
WódkaKupisz ją w sklepie bezcłowym. Możesz ją wypić albo dać mechanikowi w warsztacie
OlejDo zdobycia w warsztacie, pod warunkiem że dałeś mechanikowi wódkę. Kiedy jesteś przy globusie w twoim biurze, możesz go naoliwić (nie będzie dzięki temu piszczał)
StanikZnajdziesz go u sprzedawcy samolotów, w schowku w prawym górnym rogu (otwiera się co jakiś czas :P). Możesz dać go sprzedawczyni w Duty Free.
PodkowaWeźmiesz ją ze sklepu bezcłowego, o ile dałeś ekspedientce stanik.
TerminarzDo kupienia w sklepie bezcłowym, ułatwia poruszanie się po lotnisku (bezużyteczne, jeśli zna się skróty klawiszowe :P).
Telefon KomórkowyKomórkę również kupisz w sklepie wolnocłowym. Zadzwonisz dzięki niemu do prawie wszystkich miejsc na lotnisku lub konkurencji.
TarantulaChodzi wokół zleceń w Air Travel. Możesz dać ją żołnieżowi w tajnym pokoju PetrolAir
StrzałkaDo zdobycia w tajnym pokoju PetrolAir, pod warunkiem że dałeś tarantulę żołnieżowi
DyskietkaDyskietka zawiera program antywirusowy, do zdobycia jest w agencji reklamowej, pod warunkiem że dałeś pracownikowi agencji lotkę. Dyskietka pomoże ci jeśli złapiesz wirusa w notebooku.
LaptopNotebooka kupisz w sklepie bezcłowym. Możesz dzięki niemu zarządzać swoją linią z każdego miejsca na lotnisku.

Skróty klawiaturowe

Skróty te działają w polskiej i niemieckiej wersji Airline Tycoon.

KlawiszDokąd prowadzi
A Arab Air
B Biuro
C Kawiarnia
D Sklep Bezcłowy
E Agencja Reklamowa
F Sprzedawca Samolotów
G Globus
I Kiosk
K Bank
L Z Ostatniej Chwili
M Muzeum
N Sklep NASA
P Dział Kadr
R Tablica z Połšczeniami
S Lornetka
T Air Travel
U Biuro Dyrektora
W Warsztat
Tab Koniec Dnia
F1 Wyświetlenie podpisu bod opcją
F2/ESC Zakończenie Gry
F3 Wczytanie Gry
F4Zapisanie Gry
Pause Zatrzymanie/Wznowienie Gry
+/- Przyspieszanie/Spowalnianie Gry
Spacja Dziesięciokrotne przyspieszenie czasu w momencie, gdy postać biegnie
MuMiN, 30.11.2003, poprawki vear, ostatnia aktualizacja 06.03.2018 r.
Copyright © 2003 - 2024 Airline Tycoon Hangar.
Powielanie jakiejkolwiek części serwisu bez zgody redakcji zabronione.