Airline Tycoon Hangar

Airline Tycoon First Class - opis gry

Airline Tycoon First Class to pierwszy, samodzielny dodatek do AT. Ukazał się on w tym czasie, co u nas podstawowy AT, więc wersja First Class nie pojawiła się w Polsce.

Od razu po włączeniu gry zobaczyć możemy kompletnie odmienione menu - zamiast niebieskich odcieni, ujrzymy karmelowe. Mnie osobiście takowe odpowiadają znacznie bardziej niż z wersji podstawowej. Ponadto usłyszeć można nowy podkład dźwiękowy - nadal MIDI, ale trochę tego więcej i trochę lepsze. Ponadto zmieniła się nieco forma menu; już na głównym ekranie podzielono rozpoczęcie gry na pierwszą i drugą kampanię oraz grę swobodną. Tak, tak - ATFC zawiera pełną funkcjonalność podstawowej gry, włącznie z kampanią (liczącą oczywiście dobrze znane 6 misji), jak i zupełnie nową, złożoną z 10 wyzwań. Dokładny opis wszystkich misji drugiej kampanii znajduje się w dziale Poradnik.

Pora rozpocząć grę. Na początku nie widzimy żadnych wielkich zmian... czy aby na pewno? Coś się zmieniło na zewnątrz... pory roku! Zależnie od pory roku, (zależnie od ustawień, losowej bądź prawdziwej) w której zaczniemy grę, za oknem będziemy mieć inną pogodę. Moim osobistym faworytem jest biały, śnieżny krajobraz :) Wertując instrukcję napotkać możemy nowy klawisz skrótu - H. Odpowiada mu biuro transportu towarów! Po lewej stronie lotniska powstała hala z zewnątrz przypominająca warsztat. Znaleźć tam możemy zlecenia przewozu ładunków! Różnica pomiędzy przewozem towarów a przewozem pasażerów jest taka, że towar możemy zabierać na kilka razy, tn. jeśli samolot nie weźmie całej przesyłki na 1 raz, można wrócić do punktu początkowego, załadować resztę i raz jeszcze ruszyć w trasę.

Gdy już kupimy samolot (niezmiennie, jedną z dwóch dostępnych metod: od lotniskowego sprzedawcy bądź też z muzeum), dobrze by było go porządnie wyposażyć. I tutaj pojawia się nowa opcja: samolot możemy wyposażyć nie tylko od strony udogodnień dla pasażerów, ale także pod względem wyposażenia technicznego - zmodernizować możemy silniki, kokpit, systemy bezpieczeństwa (np. kamizelki ratunkowe) i koła. Możemy nawet ustalić liczbę sprzątaczek ;)

Po dokładnym przeszukaniu lotniska znajdziemy nowe przedmioty; klej, spinacze, cukierki (tak z alkoholem, jak i bez niego), rękawice, puszkę colii i śmierdzące bomby. Po dokładniejszy opis przedmiotów, zajrzyj do Poradnika.

Wydawałoby się, że wraz z końcem dnia kończą się nowości. O ile tak rzeczywiście może być, to przed rozpoczęciem już drugiego dnia pracy, jeszcze przed spotkaniem u dyrektora lotniska, nie sposób nie zauważyć nowej tablicy z podsumowaniem informacji, które dyrektor zamierza nam przekazać. Oczywiście, nadal możemy wysłuchać jego porad i komentarzy, ale równie dobrze można opuścić spotkanie i udać się bezpośrednio do swojego biura.

First Class jest stosunkowo bogatym rozszerzeniem poczciwego już Airline'a. Dla każdego fana serii to pozycja obowiązkowa, choć osoby "postronne" zapewne skierują się do od dawna już obecnych na rynku wersji Evolution, czy ewentualnie Deluxe, które zawierają wszystko, co ma w sobie ATFC.

vear, 13.09.2003. ostatnia aktualizacja: 21.04.2013.
Copyright © 2003 - 2024 Airline Tycoon Hangar.
Powielanie jakiejkolwiek części serwisu bez zgody redakcji zabronione.