Airline Tycoon Hangar

[Inne gry Tycoonowe] Oil Tycoon 2

Czwartek, 2005-09-08 14:24 :: NeRoK

Czy myśleliście kiedyś o tym, żeby zarządzać własnym polem naftowym? Teraz macie szansę! Oil Tycoon 2 to gra w której możecie się wcielić w postać szejka naftowego i zarządzać jednym z koncernów naftowych. W tej grze staramy się postawić tyle pól naftowych, ile pozwoli nam na to nasze konto. Kiedy uzbieramy już duże zapasy ropy, wysyłamy ją do różnych wielkich miast np. Marsylia, Nowy Orlean, Odessa. Na początek polecam tryb początkujący, w którym wasz pomocnik wykonuje większość trudnych zadań. Przedsiębiorstwo proponuję założyć w Marsyli, a pola naftowe w Algierii, gdyż jest to najkrótsza droga, którą muszą pokonać tankowce wiozące ropę. Pola naftowe można zakładać prawie na całym świecie. Można prowadzić badania nad nowymi technologiami i budować dla miasta różne budynki itp. Kiedy ukończymy kilka technologii, będziemy mogli wybudować rafinerię, dzięki rafinerii uzyskamy możliwość wybudowania stacji benzynowej, rozlewni oleju maszynowego i opałowego. Te nowe możliwości polepszą nam zyski. Do rafinerii trzeba oczywiście przywozić ropę, ale w małych ilościach. W rafinerii ropę przetwarza się w określony sposób, który możemy wybrać. Mamy do wyboru trzy sposoby np.karting kataliczny. Sposoby wpływają na to ile przetwożonej ropy dostajemy benzyny, oleju opałowego czy maszynowego.

Przy każdym procesie przetwarzania są minimalne straty. Przetworzoną ropę trzeba jakoś przewozić i do tego celu służy autocentrum w którym budujemy ciężarówki. Rafinerię można postawić tylko w takim mieście jak Marsylia czy Odessa, dlatego że tam przywozi się i sprzedaje wydobytą ropę. Mieszkańcy będą się domagać budynków publicznych takich jak:szpital, kino, park. Jeżeli nie zbudujemy im tego czego chcą to będą się wyprowadzać, a to uszczupli siły robotnicze. Kiedy już będziemy mieli rafinerię i chociaż jedną stację benzynową, wtedy polepszy się nam wizerunek u mieszkańców. Żeby prowadzić badania nad nowymi technologiami trzeba wybudować laboratorium.

Laboratorium jest dosyć drogie, ale po pewnym czasie można sobie na nie pozwolić. W trybie zaawansowanym trzeba samemu zatrudniać naukowców. Jeden naukowiec kosztuje 1000$ miesięcznie. W grze nie można szpiegować ani sabotować przeciwników. Kiedy stawiamy stację benzynową z rafinerii jest przewożona benzyna, którą mieszkańcy kupują z naszej stacji. W ten sposób polepszamy zyski. Grafika jest raczej słaba ale gra mi się podoba, jest bardzo wciągająca. W grze nie widać postaci, ale mamy do wyboru logo i jego kolor. Dokładnie to kolorów jest sześć. Możemy też samemu nazwać naszą firmę.

Krys, 08.09.2005 r. ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 r.

Copyright © 2003 - 2024 Airline Tycoon Hangar.
Powielanie jakiejkolwiek części serwisu bez zgody redakcji zabronione.