Airline Tycoon Hangar
Forum Polskie Forum Airline Tycoon Strona Główna
   Airline Tycoon i First Class
     Liczba polskich wyda? pierwszego Airline Tycoon
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
porfirion
M?odszy m?otkowy


Posty: 3
Dołączył: 14 Lip 2014

PostWysłany: Poniedziałek 14 Lipiec 2014 0:31    
Temat postu: Liczba polskich wyda? pierwszego Airline Tycoon
Odpowiedz z cytatem  

Witajcie!
Widz?, ?e forum raczej jest opustosza?e, ale mo?e znajd? si? jeszcze znawcy, którzy pomog? mi rozwik?a? zagadk?.

Czy wiecie, ile by?o polskich wyda? pierwszego Airline Tycoon, tego wydanego przez CD Projekt (a wi?c NIE Evolution)? Tylko i wy??cznie premierowe, czy jakie? reedycje si? potem przydarzy?y?


Z góry dzi?ki za odpowiedzi Smile


S?owo wyja?nienia:
Interesuje mnie ta kwestia z uwagi na aktorów bior?cych udzia? w grze. Pi?ciu najwa?niejszych, wymienionych na pudle gry to: Krzysztof Kowalewski, Artur Barci?, Jan Piechoci?ski, Piotr Machalica i Gabriela Kownacka - tymczasem ostatniej dwójki (Machalicy i Kownackiej) w ogóle nie us?ysza?em w wersji, któr? posiadam (nie jestem pewien, jaka to, bo dorwa?em tylko p?ytk? w pude?eczku u?ywan? na Allegro). Na pewno nie pojawili si? w grze, bo s?ysza?em wszystkie postacie - porówna?em z plikami d?wi?kowymi gry.
Zetkn??em si? ju? kiedy indziej z sytuacj?, gdy w premierowym wydaniu wyst?powa? dany aktor (zreszt? tam te? by? to Piotr Machalica - mówi? o przygodówce Aztec), a w reedycji by? zast?piony przez innego (taka pojedyncza zmiana, reszta obsady w obu wydaniach identyczna) i zastanawiam si?, czy mo?e tu mie? miejsce podobna sytuacja, czy te? po prostu Machalica i Kownacka wcale nie brali udzia?u w dubbingowaniu tej gry (albo brali, ale ich g?osów ostatecznie nie u?yto, a nazwiska trafi?y na pude?ko przypadkowo).
Powrót do góry
View user's profile Send private message  
 
vear
@administrator


Posty: 826
Dołączył: 19 Mar 2004

PostWysłany: Niedziela 28 Wrzesień 2014 16:22    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

Nie ma jak szybka odpowied? na posta Mr. Green Mam nadziej?, ?e j? jednak odczytasz...

Z tego co wiem, to by?y dwa wydania - oba w kartonowym pude?ku premierowym, ale ró?ni?y si? kolorem p?yty. Jedno mia?o p?yt? niebiesk? (wydaje mi si?, ?e by?o to wydanie pierwsze, aczkolwiek pewno?ci nie mam), drugie ciemnoszar? (skany obu s? w galerii: http://airlinepl.info/?m=galeria-at). Ja posiadam to pierwsze, ale szczerze mówi?c nie pami?tam ju? jaki tam jest zestaw aktorów. Jak wygl?da p?yta w Twoim przypadku?

Reedycji pierwszego AT niestety nie by?o, wyda? w pismach równie? nie.

_________________
Airline Tycoon Hangar - ogromny serwis o Airline Tycoon!
a tym si? aktualnie zajmuje...
Powrót do góry
View user's profile Send private message Odwiedź stronę autora  
 
porfirion
M?odszy m?otkowy


Posty: 3
Dołączył: 14 Lip 2014

PostWysłany: Poniedziałek 27 Październik 2014 11:44    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

Dzi?ki za odpowied? Smile Sam te? nie odpowiadam za szybko, bo ju? nawet nie spodziewa?em si?, ?e kto? odpowie, ale jako? dzi? mnie nasz?o, ?eby zajrze? na forum i si? bardzo mi?o zaskoczy?em Smile

Sam te? mam t? niebiesk? p?ytk?. No to teraz mam zagwozdk?, czy w tym wydaniu z szar? p?ytk? by? dok?adnie taki sam dubbing jak w niebieskiej, czy jednak niektóre kwestie si? ró?ni? i to z Gabriel? Kownack? i Piotrem Machalic? na ok?adce, to nie jest ca?kowita ?ciema.

Szkoda, ?e chyba na tym forum ju? prawie nikt si? nie pojawia... Teraz ci??ko b?dzie znale?? kogo? z tym ciemnoszarym wydaniem. Chyba ?e Ty, Vear, jako admin masz jakie? kontakty i znajomo?ci Wink
Powrót do góry
View user's profile Send private message  
 
MuMiN
@administrator


Posty: 345
Dołączył: 20 Mar 2004
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sobota 09 Maj 2015 19:07    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

Mo?e odpowied? nie jest natychmiastowa ale jest Wink Skan szarej p?yty w galerii pochodzi ode mnie. Wiem, ze wymienione osoby by?y podane na pude?ku jako aktorzy dubbinguj?cy i z tych strz?pków które pamietam to faktycznie oni podk?adali g?osy.
_________________
Airline Tycoon Hangar - ogromny serwis o Airline Tycoon!
Powrót do góry
View user's profile Send private message Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
porfirion
M?odszy m?otkowy


Posty: 3
Dołączył: 14 Lip 2014

PostWysłany: Wtorek 26 Maj 2015 19:04    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

Dzi?ki za odpowied? Smile

Co do szarej wersji p?yty: jaki? czas temu od znajomego z innego forum, który twierdzi?, ?e ma w?a?nie szar?, dosta?em dla porównania pliki d?wi?kowe - i okaza?y si? identyczne, jak z mojego wydania niebieskiej p?yty... czyli z tych znanych aktorów z pude?ka s?ycha? by?o tylko Barcisia, Kowalewskiego i Piechoci?skiego, a Kownackiej i Machalicy ju? nie.

Teraz dochodzi nowa kwestia: moja p?yta i jej CD Box wygl?daj? tak: http://i.imgur.com/ugsoRvU.jpg (czyli tak jak niebieska w galerii) - czy w?a?nie tak? masz, Vear?

Znalaz?em kiedy? na jakiej? aukcji jeszcze inne wydanie: http://i.imgur.com/fUfG17J.jpg - niestety nie zd??y?em go kupi? Sad Jak widzicie, jest tu nieco inna niebieska p?ytka i inna te? jest wk?adka w CD Boxie - przypomina obrazek z pud?a i s? te? wypisani aktorzy. A mo?e to w?a?nie by?o wydanie takie zupe?nie premierowe, a te dwa, które s? w galerii, to jakie? niewiele pó?niejsze reedycje? Ale to si? pewnie nie wyja?ni, chyba ?e który? z Was (lub jakich? Waszych znajomych) ma takie wydanie.

A tak poza tym, to mia?bym pro?b? - czy który? z Was ma mo?e jeszcze papierow? instrukcj? do AT? Je?li tak, to by?bym wdzi?czny za skan lub zdj?cie (nie musi by? ?wietnej jako?ci, byle czytelne) tej strony, na której wypisani s? polscy twórcy (interesuj? mnie wszyscy, nie tylko obsada aktorska). Z góry dzi?ki Smile
Powrót do góry
View user's profile Send private message  
 
vear
@administrator


Posty: 826
Dołączył: 19 Mar 2004

PostWysłany: Wtorek 26 Maj 2015 23:31    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

porfirion napisał:
Teraz dochodzi nowa kwestia: moja p?yta i jej CD Box wygl?daj? tak: http://i.imgur.com/ugsoRvU.jpg (czyli tak jak niebieska w galerii) - czy w?a?nie tak? masz, Vear?

Dok?adnie tak? mam.
porfirion napisał:
Znalaz?em kiedy? na jakiej? aukcji jeszcze inne wydanie: http://i.imgur.com/fUfG17J.jpg - niestety nie zd??y?em go kupi? Sad Jak widzicie, jest tu nieco inna niebieska p?ytka i inna te? jest wk?adka w CD Boxie - przypomina obrazek z pud?a i s? te? wypisani aktorzy. A mo?e to w?a?nie by?o wydanie takie zupe?nie premierowe, a te dwa, które s? w galerii, to jakie? niewiele pó?niejsze reedycje?

Mi to raczej wygl?da na nieco lepiej wykonane wydanie... pirackie. Na ok?adkach jewel case'ów raczej w tamtych czasach nie umieszczano wszystkich "pierdó?" typu nazwiska aktorów, czy naro?na informacja o rekomendacji - wydaje mi si?, ?e ta ok?adka to w istocie przeskalowany skan du?ego, kartonowego boxa. Ale to tylko moje przeczucie i rzecz jasna mo?e si? myli?. Opieram si? te? na analogii do innych wydanych w tym czasie przez CD Projekt gier.

Instrukcj? w wolnej chwili zeskanuj?, postaram si? nie zapomnie?.

_________________
Airline Tycoon Hangar - ogromny serwis o Airline Tycoon!
a tym si? aktualnie zajmuje...
Powrót do góry
View user's profile Send private message Odwiedź stronę autora  
 
Somontesa
M?odszy m?otkowy


Posty: 2
Dołączył: 29 Mar 2022

PostWysłany: Wtorek 29 Marzec 2022 18:02    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

super temat
Powrót do góry
View user's profile Send private message  
 
Olgiernator
M?odszy m?otkowy


Posty: 2
Dołączył: 23 Sie 2022

PostWysłany: Wtorek 23 Sierpień 2022 23:14    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

Witam
Powrót do góry
View user's profile Send private message  
 
Albertekstoelo
M?odszy m?otkowy


Posty: 1
Dołączył: 07 Wrz 2022

PostWysłany: Środa 07 Wrzesień 2022 22:30    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

Dobry
Powrót do góry
View user's profile Send private message  
 
Konstantynekk
M?odszy m?otkowy


Posty: 1
Dołączył: 12 Maj 2023

PostWysłany: Piątek 12 Maj 2023 18:11    
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem  

Hejka
Powrót do góry
View user's profile Send private message  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Forum Polskie Forum Airline Tycoon Strona Główna
   Airline Tycoon i First Class
     Liczba polskich wyda? pierwszego Airline Tycoon

Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum

Powered by phpBB (c) 2001, 2002 phpBB Group. Theme loosely based on FI Theme.
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa), Obecny czas to Piątek 26 Kwiecień 2024 7:21