Airline Tycoon Hangar
RSS
Silnik Airline Tycoon przepisany przez fanów
Piątek, 2021-03-26 23:51 :: vear

Przed kilkoma laty, wraz z wydaniem Airline Tycoon Deluxe w sklepie GOG.com, informowaliśmy, iż wersja ta jako bonus zawiera kod źródłowy gry.
Fani wzięli sprawy w swoje ręce. O ile od kilku lat powstawał projekt open-source'owego remake'u gry, który jednak nie jest jeszcze kompletny, tak ta sama ekipa utworzyła też działającą kompilację na podstawie kodu dostarczonego na GOG.com.
Co to oznacza? Cóż, nie jest to wbrew pozorom darmowa wersja Airline Tycoon. Ta rekompilacja to alternatywny program uruchamiający grę, korzystający jednak z oryginalnych plików (obsługuje na równi First Class, Evolution oraz Deluxe - i choć nie działa z podstawową, pierwszą częścią Airline Tycoon, to polskie wydanie Evolution nie sprawia trudności) - te zatem należy posiadać. Natomiast dobrodziejstwem tej wersji jest poprawiona kompatybilność z nowszymi systemami, poprawione pomniejsze bugi, czy choćby możliwość uruchomienia gry w oknie bądź w trybie "borderless". Przepisano też tryb sieciowy, również zapewniając jego większą kompatybilność. Są w pełni dostępne wszystkie kampanie czy gra swobodna, tak jak i wspomniany multiplayer. Dodatkowo, przepisany kod można skompilować pod systemami innymi niż Windows, choć autorzy gotowy plik dostarczają tylko dla tego systemu.

Robi to wszystko wrażenie - co prawda szanse że Airline Tycoon dorobi się projektu takiego jak Transport Tycoon i jego otwarty remake w postaci OpenTTD są raczej odległe (zwłaszcza że omawiana rekompilacja nie jest objęta otwartą licencją ze względu na pochodzenie kodu), ale daje to konkretne nadzieje na możliwość uruchamiania AT na coraz to nowszych systemach. A że od premiery pierwszej części miną niebawem 23 lata, gra jest warta świeczki i pozostaje trzymać kciuki za dzieje tego projektu.

Ryś Ptyś :: Sobota, 2021-03-27 10:52
UA: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/89.0.4389.90

Wow, nieźle. Cieszy że AT ma takich oddanych fanów

Nick:
E-mail:
nie bedzie wyświetlany
Kod z obrazka:kod do potwierdzenia
  
powrót na stronę główną
Copyright © 2003 - 2021 Airline Tycoon Hangar.
Powielanie jakiejkolwiek części serwisu bez zgody redakcji zabronione.