[Inne gry Tycoonowe] Roller Coaster Tycoon 3

Wtorek, 30-08-05 12:43 :: NeRoK
Jeżeli nigdy nie grałeś w serię Roller Coaster Tycoon, najpierw przeczytaj artykuł o Roller Coaster Tycoon, a dopiero ten ;) – dlaczego ? Tutaj opiszę, jakie zmiany zaszły w wersji 3 a pierwszy artykuł potraktujmy jako wstęp ;).

Zmiany w 3 części są *bardzo duże*. Najlepszym atutem jest grafika 3D. Kamerę można obracać we wszystkie strony, obniżać ją lub podwyżać ! W grze mamy 3 tryby, rozegrania gry. Kariera – Tutaj spełniamy misję, Sandbox Mode – Ten tryb jest chyba najciekawszy i jest kompletną nowością. Mamy nie ograniczoną gotówkę, dostępne wszystkie atrakcje. Bawimy się ile chcemy ! Custom scenerio – Możemy zagrać we własne scenariusze, lub te które pobraliśmy z Internetu. Jeżeli znudziła nam się gra, będziemy mogli stworzyć nowe rodziny, budynki, Coastery, czy własne scenariusze – wszystko bez limitów pieniężnych !. Jeżeli w starszych wersjach gry, stworzyliście ciekawy Coastery, i chcielibyście się nimi przejechać – Nic prostszego ! RCT3 potrafi, odtworzyć coastery ze starszych wersji i przenieś je na świat RCT3. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak kliknąć 2x na wagon, i przejechać się naszym Coasterem – naprawdę, świetny widok !. Niestety, w RCT3, parametry budowy są trochę inne. W starszych wersjach kolejka mogła jechać prosto i prosto, aż do stacji. W RCT3 zatrzyma się. Nie wszystkie atrakcję z tego powodu będą działać. Nie możemy też odtworzyć niektórych Coasterów. Teraz budowa stała się bardziej realna. Do wyboru mamy kilkanaście wejść i wyjść. Jedno może być w kształcie rakiety a drugie w kształcie drzewa. Wszystkie obiekty infrastruktury podzielono ze względu na wygląd, dzięki temu nasz park może zamienić się w Westernoskie Rancho, czy dżunglę - możliwości jest dużo. To tyle o budowie Coasterów. W RCT3 można budować ‘budynki’. Jednym z nich jest pałac. Otrzymujemy gotowe części np. mury, wieże, drzwi okna, i wszystko składamy w jedną całość – przy odrobinie wysiłku efekt może być naprawdę imponujący. Zadbano także o stoisko z pierwszą pomocą. Możemy także wybudować stoisko z balonami w kształcie UFO, lub stoisko z Westernowskimi czapkami. Każdy zwiedzający lubi co innego – teraz możemy dowiedzieć się na jakich atrakcjach lubi jeździć, spokojnych, czy niebezpiecznych Roller Coasterach. Nasz park mogą odwiedzać VIP’y, jednak na to trzeba długo pracować. Zupełną nowością jest pokaz Sztucznych ogni. Na planszę wstawiamy fajerwerki, dajemy podkład muzyczny,
ustalamy termin i do dzieła ! Aby uatrakcyjnić nasz park, możemy wybudować pirata, który będzie machał szablą, albo wybuchający wulkan. Jednym słowem w grze wybudujemy park swoich marzeń.
Demo gry możemy pobrać z oficjalnej strony.

Screeny
Copyright © 2003 - 2018 Airline Tycoon Hangar.
Powielanie jakiejkolwiek części serwisu bez zgody redakcji zabronione.